AT89LS52-16JC
Micrel / Microchip TechnologyMicrel / Microchip Technology
Micrel / Microchip Technology
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: AT89LS52-16JC
Producent / Mærke: Micrel / Microchip Technology
Produkt beskrivelse IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44PLCC
Dataark: AT89LS52-16JC.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for AT89LS52-16JC
Varenummer AT89LS52-16JC Fabrikant Micrel / Microchip Technology
Mængde Tilgængelig 3062 pcs Datablad AT89LS52-16JC.pdf
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 2.7 V ~ 4 V Leverandør Device Package 44-PLCC (16.59x16.59)
Fart 16MHz Serie 89LS
RAM-størrelse 256 x 8 Programhukommelsestype FLASH
Programhukommelsesstørrelse 8KB (8K x 8) tilbehør WDT
Emballage Tube Pakke / tilfælde 44-LCC (J-Lead)
Oscillator type Internal Driftstemperatur 0°C ~ 70°C (TA)
Antal I / O 32 Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 2 (1 Year)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant EEPROM-størrelse -
Detaljeret beskrivelse 8051 89LS Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 8KB (8K x 8) FLASH 44-PLCC (16.59x16.59) Datakonvertere -