AT89LS53-12AI
Micrel / Microchip TechnologyMicrel / Microchip Technology
AT89LS53-12AI Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: AT89LS53-12AI
Producent / Mærke: Micrel / Microchip Technology
Produkt beskrivelse IC MCU 8BIT 12KB FLASH 44TQFP
Dataark: AT89LS53-12AI.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for AT89LS53-12AI
Varenummer AT89LS53-12AI Fabrikant Micrel / Microchip Technology
Mængde Tilgængelig 4339 pcs Datablad AT89LS53-12AI.pdf
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 2.7 V ~ 6 V Leverandør Device Package 44-TQFP (10x10)
Fart 12MHz Serie 89LS
RAM-størrelse 256 x 8 Programhukommelsestype FLASH
Programhukommelsesstørrelse 12KB (12K x 8) tilbehør POR, WDT
Emballage Tray Pakke / tilfælde 44-TQFP
Andre navne AT89LS5312AI Oscillator type Internal
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C (TA) Antal I / O 32
EEPROM-størrelse - Detaljeret beskrivelse 8051 89LS Microcontroller IC 8-Bit 12MHz 12KB (12K x 8) FLASH 44-TQFP (10x10)