AT89LS53-12PC
Micrel / Microchip TechnologyMicrel / Microchip Technology
Micrel / Microchip Technology
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: AT89LS53-12PC
Producent / Mærke: Micrel / Microchip Technology
Produkt beskrivelse IC MCU 8BIT 12KB FLASH 40DIP
Dataark: AT89LS53-12PC.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for AT89LS53-12PC
Varenummer AT89LS53-12PC Fabrikant Micrel / Microchip Technology
Mængde Tilgængelig 5903 pcs Datablad AT89LS53-12PC.pdf
Spænding - Supply (Vcc / Vdd) 2.7 V ~ 6 V Leverandør Device Package 40-PDIP
Fart 12MHz Serie 89LS
RAM-størrelse 256 x 8 Programhukommelsestype FLASH
Programhukommelsesstørrelse 12KB (12K x 8) tilbehør POR, WDT
Emballage Tube Pakke / tilfælde 40-DIP (0.600", 15.24mm)
Andre navne AT89LS5312PC Oscillator type Internal
Driftstemperatur 0°C ~ 70°C (TA) Antal I / O 32
EEPROM-størrelse - Detaljeret beskrivelse 8051 89LS Microcontroller IC 8-Bit 12MHz 12KB (12K x 8) FLASH 40-PDIP