BAS40T-TP
Micro Commercial Components (MCC)Micro Commercial Components (MCC)
BAS40T-TP Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: BAS40T-TP
Producent / Mærke: Micro Commercial Components (MCC)
Produkt beskrivelse DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOT523
Dataark: BAS40T-TP.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for BAS40T-TP
Varenummer BAS40T-TP Fabrikant Micro Commercial Components (MCC)
Beskrivelse DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOT523 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 317933 pcs Datablad BAS40T-TP.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1V @ 40mA Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 40V
Leverandør Device Package SOT-523 Fart Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 5ns
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde SOT-523
Andre navne BAS40T-TPCT Driftstemperatur - Junction -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Schottky
Detaljeret beskrivelse Diode Schottky 40V 200mA (DC) Surface Mount SOT-523 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 200nA @ 30V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 200mA (DC) Kapacitans @ Vr, F 5pF @ 0V, 1MHz