BAS40V-TP
Micro Commercial Components (MCC)Micro Commercial Components (MCC)
BAS40V-TP Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: BAS40V-TP
Producent / Mærke: Micro Commercial Components (MCC)
Produkt beskrivelse DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT563
Dataark: BAS40V-TP.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for BAS40V-TP
Varenummer BAS40V-TP Fabrikant Micro Commercial Components (MCC)
Beskrivelse DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT563 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 170608 pcs Datablad BAS40V-TP.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1V @ 40mA Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 40V
Leverandør Device Package SOT-563 Fart Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 5ns
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde SOT-563, SOT-666
Andre navne BAS40VTPMSCT Driftstemperatur - Junction -55°C ~ 125°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Schottky
Diode Konfiguration 2 Independent Detaljeret beskrivelse Diode Array 2 Independent Schottky 40V 200mA Surface Mount SOT-563, SOT-666
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 200nA @ 30V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 200mA