APT100GT60JR
MicrosemiMicrosemi
APT100GT60JR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT100GT60JR
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse IGBT 600V 148A 500W SOT227
Dataark: APT100GT60JR.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
30 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT100GT60JR
Varenummer APT100GT60JR Fabrikant Microsemi
Beskrivelse IGBT 600V 148A 500W SOT227 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4797 pcs Datablad APT100GT60JR.pdf
Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) 600V Vce (på) (Max) @ Vge, Ic 2.5V @ 15V, 100A
Leverandør Device Package ISOTOP® Serie Thunderbolt IGBT®
Strøm - Max 500W Pakke / tilfælde ISOTOP
Andre navne APT100GT60JRMI
APT100GT60JRMI-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
NTC-termistor No Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Input Kapacitans (Cies) @ Vce 5.15nF @ 25V Input Standard
IGBT Type NPT Detaljeret beskrivelse IGBT Module NPT Single 600V 148A 500W Chassis Mount ISOTOP®
Nuværende - Collector Cutoff (Max) 25µA Nuværende - Samler (Ic) (Max) 148A
Konfiguration Single
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
APT100GT120JRDQ4
APT100GT120JRDQ4
producenter: Microsemi
Beskrivelse: IGBT 1200V 123A 570W SOT227
På lager: 1987 pcs
Hent: APT100GT120JRDQ4.pdf
RFQ
APT100GT60B2RG
APT100GT60B2RG
producenter: Microsemi
Beskrivelse: IGBT 600V 148A 500W SOT247
På lager: 3092 pcs
Hent: APT100GT60B2RG.pdf
RFQ
APT100GT60JRDQ4
APT100GT60JRDQ4
Beskrivelse: IGBT 600V 148A 500W SOT227