APT100M50J
MicrosemiMicrosemi
APT100M50J Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT100M50J
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 500V 100A SOT-227
Dataark: 1.APT100M50J.pdf2.APT100M50J.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
20 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT100M50J
Varenummer APT100M50J Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 500V 100A SOT-227 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1907 pcs Datablad 1.APT100M50J.pdf2.APT100M50J.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 5mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package SOT-227
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 38 mOhm @ 75A, 10V
Power Dissipation (Max) 960W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde SOT-227-4, miniBLOC Andre navne APT100M50JMI
APT100M50JMI-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 24600pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 620nC @ 10V
FET Type N-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 500V
Detaljeret beskrivelse N-Channel 500V 103A (Tc) 960W (Tc) Chassis Mount SOT-227 Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 103A (Tc)