APT15F50K
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT15F50K
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 500V 15A TO-220
Dataark: 1.APT15F50K.pdf2.APT15F50K.pdf
  • Besked
Specifikationer for APT15F50K
Varenummer APT15F50K Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 500V 15A TO-220 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6050 pcs Datablad 1.APT15F50K.pdf2.APT15F50K.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 500µA Teknologi MOSFET (Metal Oxide)
Leverandør Device Package TO-220 [K] Serie -
Rds On (Max) @ Id, Vgs 390 mOhm @ 7A, 10V Power Dissipation (Max) 223W (Tc)
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-220-3
Andre navne APT15F50KMI
APT15F50KMI-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 2250pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 55nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Afløb til Source Voltage (VDSS) 500V
Detaljeret beskrivelse N-Channel 500V 15A (Tc) 223W (Tc) Through Hole TO-220 [K] Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 15A (Tc)