APT15F60B
MicrosemiMicrosemi
APT15F60B Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT15F60B
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 600V 15A TO-247
Dataark: 1.APT15F60B.pdf2.APT15F60B.pdf
  • Besked
Specifikationer for APT15F60B
Varenummer APT15F60B Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 600V 15A TO-247 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3955 pcs Datablad 1.APT15F60B.pdf2.APT15F60B.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 500µA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package TO-247 [B]
Serie POWER MOS 8™ Rds On (Max) @ Id, Vgs 430 mOhm @ 7A, 10V
Power Dissipation (Max) 290W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-247-3 Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 2882pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 72nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 600V Detaljeret beskrivelse N-Channel 600V 16A (Tc) 290W (Tc) Through Hole TO-247 [B]
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 16A (Tc)