APT20F50B
MicrosemiMicrosemi
APT20F50B Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT20F50B
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 500V 20A TO-247
Dataark: 1.APT20F50B.pdf2.APT20F50B.pdf
  • Besked
Specifikationer for APT20F50B
Varenummer APT20F50B Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 500V 20A TO-247 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6395 pcs Datablad 1.APT20F50B.pdf2.APT20F50B.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 500µA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package TO-247 [B]
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 300 mOhm @ 10A, 10V
Power Dissipation (Max) 290W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-247-3 Andre navne APT20F50BMI
APT20F50BMI-ND
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 2950pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 75nC @ 10V
FET Type N-Channel FET-funktion -
Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V Afløb til Source Voltage (VDSS) 500V
Detaljeret beskrivelse N-Channel 500V 20A (Tc) 290W (Tc) Through Hole TO-247 [B] Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 20A (Tc)