APT20F50S
MicrosemiMicrosemi
APT20F50S Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT20F50S
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 500V 20A D3PAK
Dataark: APT20F50S.pdf
  • Besked
Specifikationer for APT20F50S
Varenummer APT20F50S Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 500V 20A D3PAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6247 pcs Datablad APT20F50S.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 500µA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package D3Pak
Serie POWER MOS 8™ Rds On (Max) @ Id, Vgs 300 mOhm @ 10A, 10V
Power Dissipation (Max) 290W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 2950pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 75nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 500V Detaljeret beskrivelse N-Channel 500V 20A (Tc) 290W (Tc) Surface Mount D3Pak
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 20A (Tc)