APT20M19JVR
MicrosemiMicrosemi
APT20M19JVR Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT20M19JVR
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 200V 112A SOT-227
Dataark: APT20M19JVR.pdf
  • Besked
Specifikationer for APT20M19JVR
Varenummer APT20M19JVR Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 200V 112A SOT-227 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4186 pcs Datablad APT20M19JVR.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 1mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package ISOTOP®
Serie POWER MOS V® Rds On (Max) @ Id, Vgs 19 mOhm @ 500mA, 10V
Power Dissipation (Max) 500W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde SOT-227-4, miniBLOC Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 11640pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 495nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 200V Detaljeret beskrivelse N-Channel 200V 112A (Tc) 500W (Tc) Chassis Mount ISOTOP®
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 112A (Tc)