APT20M22LVRG
MicrosemiMicrosemi
APT20M22LVRG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT20M22LVRG
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 200V 100A TO-264
Dataark: APT20M22LVRG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
50 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT20M22LVRG
Varenummer APT20M22LVRG Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 200V 100A TO-264 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4901 pcs Datablad APT20M22LVRG.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 2.5mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package TO-264 [L]
Serie POWER MOS V® Rds On (Max) @ Id, Vgs 22 mOhm @ 500mA, 10V
Power Dissipation (Max) 520W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-264-3, TO-264AA Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 10200pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 435nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 200V Detaljeret beskrivelse N-Channel 200V 100A (Tc) 520W (Tc) Through Hole TO-264 [L]
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 100A (Tc)