APT20M38SVRG
MicrosemiMicrosemi
APT20M38SVRG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT20M38SVRG
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 200V 67A D3PAK
Dataark: APT20M38SVRG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
30 pcs
120 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT20M38SVRG
Varenummer APT20M38SVRG Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 200V 67A D3PAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5391 pcs Datablad APT20M38SVRG.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 1mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package D3 [S]
Serie POWER MOS V® Rds On (Max) @ Id, Vgs 38 mOhm @ 500mA, 10V
Power Dissipation (Max) 370W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 6120pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 225nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 200V Detaljeret beskrivelse N-Channel 200V 67A (Tc) 370W (Tc) Surface Mount D3 [S]
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 67A (Tc)