APT20M45BVRG
MicrosemiMicrosemi
APT20M45BVRG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT20M45BVRG
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 200V 56A TO-247
Dataark: 1.APT20M45BVRG.pdf2.APT20M45BVRG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
60 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT20M45BVRG
Varenummer APT20M45BVRG Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 200V 56A TO-247 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 9004 pcs Datablad 1.APT20M45BVRG.pdf2.APT20M45BVRG.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 1mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package TO-247 [B]
Serie POWER MOS V® Rds On (Max) @ Id, Vgs 45 mOhm @ 500mA, 10V
Power Dissipation (Max) 300W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde TO-247-3 Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 4860pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 195nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 200V Detaljeret beskrivelse N-Channel 200V 56A (Tc) 300W (Tc) Through Hole TO-247 [B]
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 56A (Tc)