APT20SCD120S
MicrosemiMicrosemi
APT20SCD120S Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT20SCD120S
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE SCHOTTKY 1.2KV 68A D3PAK
Dataark: APT20SCD120S.pdf
  • Besked
Specifikationer for APT20SCD120S
Varenummer APT20SCD120S Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE SCHOTTKY 1.2KV 68A D3PAK Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4539 pcs Datablad APT20SCD120S.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.8V @ 20A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 1200V
Leverandør Device Package D3Pak Fart No Recovery Time > 500mA (Io)
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 0ns
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA
Driftstemperatur - Junction -55°C ~ 150°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Silicon Carbide Schottky Detaljeret beskrivelse Diode Silicon Carbide Schottky 1200V 68A (DC) Surface Mount D3Pak
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 400µA @ 1200V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 68A (DC)
Kapacitans @ Vr, F 1135pF @ 0V, 1MHz