APT21M100J
MicrosemiMicrosemi
APT21M100J Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT21M100J
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 1000V 21A SOT-227
Dataark: 1.APT21M100J.pdf2.APT21M100J.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for APT21M100J
Varenummer APT21M100J Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 1000V 21A SOT-227 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2909 pcs Datablad 1.APT21M100J.pdf2.APT21M100J.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 2.5mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package ISOTOP®
Serie POWER MOS 8™ Rds On (Max) @ Id, Vgs 380 mOhm @ 16A, 10V
Power Dissipation (Max) 462W (Tc) Emballage Tube
Pakke / tilfælde SOT-227-4, miniBLOC Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 8500pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 260nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 1000V Detaljeret beskrivelse N-Channel 1000V 21A (Tc) 462W (Tc) Chassis Mount ISOTOP®
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 21A (Tc)