APT20SCD120B
MicrosemiMicrosemi
APT20SCD120B Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT20SCD120B
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE SCHOTTKY 1.2KV 68A
Dataark: APT20SCD120B.pdf
  • Besked
Specifikationer for APT20SCD120B
Varenummer APT20SCD120B Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE SCHOTTKY 1.2KV 68A Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6673 pcs Datablad APT20SCD120B.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.8V @ 20A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 1200V
Leverandør Device Package - Fart No Recovery Time > 500mA (Io)
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 0ns
Emballage - Pakke / tilfælde -
Driftstemperatur - Junction -55°C ~ 150°C Monteringstype -
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Silicon Carbide Schottky Detaljeret beskrivelse Diode Silicon Carbide Schottky 1200V 68A (DC)
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 400µA @ 1200V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 68A (DC)
Kapacitans @ Vr, F 1135pF @ 0V, 1MHz