APT50GP60J
MicrosemiMicrosemi
APT50GP60J Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT50GP60J
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse IGBT 600V 100A 329W SOT227
Dataark: APT50GP60J.pdf
  • Besked
Specifikationer for APT50GP60J
Varenummer APT50GP60J Fabrikant Microsemi
Beskrivelse IGBT 600V 100A 329W SOT227 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6533 pcs Datablad APT50GP60J.pdf
Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) 600V Vce (på) (Max) @ Vge, Ic 2.7V @ 15V, 50A
Leverandør Device Package ISOTOP® Serie POWER MOS 7®
Strøm - Max 329W Pakke / tilfælde SOT-227-4, miniBLOC
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) NTC-termistor No
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Input Kapacitans (Cies) @ Vce 5.7nF @ 25V
Input Standard IGBT Type PT
Detaljeret beskrivelse IGBT Module PT Single 600V 100A 329W Chassis Mount ISOTOP® Nuværende - Collector Cutoff (Max) 500µA
Nuværende - Samler (Ic) (Max) 100A Konfiguration Single