APT50GP60LDLG
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APT50GP60LDLG
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse IGBT 600V 150A 625W TO264
Dataark: APT50GP60LDLG.pdf
  • Besked
Specifikationer for APT50GP60LDLG
Varenummer APT50GP60LDLG Fabrikant Microsemi
Beskrivelse IGBT 600V 150A 625W TO264 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5956 pcs Datablad APT50GP60LDLG.pdf
Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) 600V Vce (på) (Max) @ Vge, Ic 2.7V @ 15V, 50A
Testtilstand 400V, 50A, 4.3 Ohm, 15V Td (tænd / sluk) @ 25 ° C 19ns/85ns
Skifte energi 456µJ (on), 635µJ (off) Leverandør Device Package TO-264
Serie - Strøm - Max 625W
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-264-3, TO-264AA
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Input Type Standard IGBT Type PT
Gate Charge 165nC Detaljeret beskrivelse IGBT PT 600V 150A 625W Through Hole TO-264
Nuværende - Collector Pulsed (Icm) 190A Nuværende - Samler (Ic) (Max) 150A