APTC60AM24SCTG
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APTC60AM24SCTG
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET 2N-CH 600V 95A SP4
Dataark: APTC60AM24SCTG.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 953 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 953 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for APTC60AM24SCTG
Varenummer APTC60AM24SCTG Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET 2N-CH 600V 95A SP4 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 953 pcs Datablad APTC60AM24SCTG.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 3.9V @ 5mA Leverandør Device Package SP4
Serie CoolMOS™ Rds On (Max) @ Id, Vgs 24 mOhm @ 47.5A, 10V
Strøm - Max 462W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SP4 Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 14400pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 300nC @ 10V FET Type 2 N Channel (Phase Leg)
FET-funktion Super Junction Afløb til Source Voltage (VDSS) 600V
Detaljeret beskrivelse Mosfet Array 2 N Channel (Phase Leg) 600V 95A 462W Chassis Mount SP4 Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 95A