APTC60AM35SCTG
MicrosemiMicrosemi
APTC60AM35SCTG Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APTC60AM35SCTG
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET 2N-CH 600V 72A SP4
Dataark: 1.APTC60AM35SCTG.pdf2.APTC60AM35SCTG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for APTC60AM35SCTG
Varenummer APTC60AM35SCTG Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET 2N-CH 600V 72A SP4 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1022 pcs Datablad 1.APTC60AM35SCTG.pdf2.APTC60AM35SCTG.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 3.9V @ 2mA Leverandør Device Package SP4
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 35 mOhm @ 36A, 10V
Strøm - Max 416W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SP4 Andre navne APTC60AM35SCTGMI
APTC60AM35SCTGMI-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 14000pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 518nC @ 10V
FET Type 2 N-Channel (Half Bridge) FET-funktion Standard
Afløb til Source Voltage (VDSS) 600V Detaljeret beskrivelse Mosfet Array 2 N-Channel (Half Bridge) 600V 72A 416W Chassis Mount SP4
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 72A