APTC60AM83BC1G
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APTC60AM83BC1G
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET 3N-CH 600V 36A SP1
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for APTC60AM83BC1G
Varenummer APTC60AM83BC1G Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET 3N-CH 600V 36A SP1 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3927 pcs Datablad
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 3mA Leverandør Device Package SP1
Serie CoolMOS™ Rds On (Max) @ Id, Vgs 83 mOhm @ 24.5A, 10V
Strøm - Max 250W Emballage Tray
Pakke / tilfælde SP1 Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 7200pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 250nC @ 10V FET Type 3 N Channel (Phase Leg + Boost Chopper)
FET-funktion Super Junction Afløb til Source Voltage (VDSS) 600V
Detaljeret beskrivelse Mosfet Array 3 N Channel (Phase Leg + Boost Chopper) 600V 36A 250W Chassis Mount SP1 Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 36A