APTC60DAM24CT1G
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APTC60DAM24CT1G
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 600V 95A SP4
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for APTC60DAM24CT1G
Varenummer APTC60DAM24CT1G Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 600V 95A SP4 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6284 pcs Datablad
Vgs (th) (Max) @ Id 3.9V @ 5mA Vgs (Max) ±20V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package SP4
Serie CoolMOS™ Rds On (Max) @ Id, Vgs 24 mOhm @ 47.5A, 10V
Power Dissipation (Max) 462W (Tc) Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SP4 Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 14400pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 300nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 600V Detaljeret beskrivelse N-Channel 600V 95A (Tc) 462W (Tc) Chassis Mount SP4
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 95A (Tc)