APTC60HM70RT3G
MicrosemiMicrosemi
APTC60HM70RT3G Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APTC60HM70RT3G
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET 4N-CH 600V 39A SP3F
Dataark: APTC60HM70RT3G.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for APTC60HM70RT3G
Varenummer APTC60HM70RT3G Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET 4N-CH 600V 39A SP3F Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1597 pcs Datablad APTC60HM70RT3G.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 3.9V @ 2.7mA Leverandør Device Package SP3
Serie CoolMOS™ Rds On (Max) @ Id, Vgs 70 mOhm @ 39A, 10V
Strøm - Max 250W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SP3 Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 7000pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 259nC @ 10V
FET Type 4 N-Channel (H-Bridge) + Bridge Rectifier FET-funktion Standard
Afløb til Source Voltage (VDSS) 600V Detaljeret beskrivelse Mosfet Array 4 N-Channel (H-Bridge) + Bridge Rectifier 600V 39A 250W SP3
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 39A