APTC60HM83FT2G
MicrosemiMicrosemi
APTC60HM83FT2G Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APTC60HM83FT2G
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET 2N-CH 600V 36A MODULE
Dataark: APTC60HM83FT2G.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for APTC60HM83FT2G
Varenummer APTC60HM83FT2G Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET 2N-CH 600V 36A MODULE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1893 pcs Datablad APTC60HM83FT2G.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 3mA Leverandør Device Package Module
Serie CoolMOS™ Rds On (Max) @ Id, Vgs 83 mOhm @ 18A, 10V
Strøm - Max 250W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Module Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 7290pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 255nC @ 10V FET Type 2 N-Channel (Half Bridge)
FET-funktion Standard Afløb til Source Voltage (VDSS) 600V
Detaljeret beskrivelse Mosfet Array 2 N-Channel (Half Bridge) 600V 36A 250W Chassis Mount Module Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 36A