APTC90AM60SCTG
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APTC90AM60SCTG
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET 2N-CH 900V 59A SP4
Dataark: APTC90AM60SCTG.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 742 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 742 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for APTC90AM60SCTG
Varenummer APTC90AM60SCTG Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET 2N-CH 900V 59A SP4 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 742 pcs Datablad APTC90AM60SCTG.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 3.5V @ 6mA Leverandør Device Package SP4
Serie CoolMOS™ Rds On (Max) @ Id, Vgs 60 mOhm @ 52A, 10V
Strøm - Max 462W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SP4 Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 13600pF @ 100V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 540nC @ 10V FET Type 2 N-Channel (Half Bridge)
FET-funktion Super Junction Afløb til Source Voltage (VDSS) 900V
Detaljeret beskrivelse Mosfet Array 2 N-Channel (Half Bridge) 900V 59A 462W Chassis Mount SP4 Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 59A