APTC90DAM60CT1G
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APTC90DAM60CT1G
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 900V 59A SP1
Dataark: APTC90DAM60CT1G.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for APTC90DAM60CT1G
Varenummer APTC90DAM60CT1G Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 900V 59A SP1 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1171 pcs Datablad APTC90DAM60CT1G.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 3.5V @ 6mA Vgs (Max) ±20V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package SP1
Serie CoolMOS™ Rds On (Max) @ Id, Vgs 60 mOhm @ 52A, 10V
Power Dissipation (Max) 462W (Tc) Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SP1 Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 13600pF @ 100V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 540nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion Super Junction Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 900V Detaljeret beskrivelse N-Channel 900V 59A (Tc) 462W (Tc) Chassis Mount SP1
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 59A (Tc)