APTM100A12STG
MicrosemiMicrosemi
Microsemi
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: APTM100A12STG
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET 2N-CH 1000V 68A LP8W
Dataark: APTM100A12STG.pdf
  • Besked
Specifikationer for APTM100A12STG
Varenummer APTM100A12STG Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET 2N-CH 1000V 68A LP8W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5717 pcs Datablad APTM100A12STG.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 10mA Leverandør Device Package SP3
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 120 mOhm @ 34A, 10V
Strøm - Max 1250W Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SP3 Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 17400pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 616nC @ 10V FET Type 2 N-Channel (Half Bridge)
FET-funktion Standard Afløb til Source Voltage (VDSS) 1000V (1kV)
Detaljeret beskrivelse Mosfet Array 2 N-Channel (Half Bridge) 1000V (1kV) 68A 1250W Chassis Mount SP3 Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 68A