APTM100DA18TG
Produkt oversigt
Varenummer: APTM100DA18TG
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOSFET N-CH 1000V 43A SP4
Dataark: 1.APTM100DA18TG.pdf2.APTM100DA18TG.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for APTM100DA18TG
Varenummer APTM100DA18TG Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOSFET N-CH 1000V 43A SP4 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1271 pcs Datablad 1.APTM100DA18TG.pdf2.APTM100DA18TG.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 5mA Vgs (Max) ±30V
Teknologi MOSFET (Metal Oxide) Leverandør Device Package SP4
Serie - Rds On (Max) @ Id, Vgs 210 mOhm @ 21.5A, 10V
Power Dissipation (Max) 780W (Tc) Emballage Bulk
Pakke / tilfælde SP4 Driftstemperatur -40°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds 10400pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 372nC @ 10V FET Type N-Channel
FET-funktion - Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) 10V
Afløb til Source Voltage (VDSS) 1000V Detaljeret beskrivelse N-Channel 1000V 43A (Tc) 780W (Tc) Chassis Mount SP4
Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C 43A (Tc)