MA5KP40A
MicrosemiMicrosemi
MA5KP40A Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MA5KP40A
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse TVS DIODE 40V 64.5V DO204AR
Dataark: MA5KP40A.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for MA5KP40A
Varenummer MA5KP40A Fabrikant Microsemi
Beskrivelse TVS DIODE 40V 64.5V DO204AR Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6248 pcs Datablad MA5KP40A.pdf
Spænding - Reverse Standoff (Typ) 40V Spænding - Klemme (Max) @ Ipp 64.5V
Spænding - Opdeling (Min) 44.4V Envejs kanaler 1
Type Zener Leverandør Device Package DO-204AR
Serie Military, MIL-PRF-19500 Power Line Protection No
Power - Peak Pulse 5000W (5kW) Emballage Bulk
Pakke / tilfælde DO-204AR, Axial Andre navne 1086-3947
1086-3947-MIL
Driftstemperatur -65°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Through Hole
Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs) 78A Kapacitans @ Frekvens -