MA5KP54CA
MicrosemiMicrosemi
MA5KP54CA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MA5KP54CA
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse TVS DIODE 54V 87.1V DO204AR
Dataark: MA5KP54CA.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for MA5KP54CA
Varenummer MA5KP54CA Fabrikant Microsemi
Beskrivelse TVS DIODE 54V 87.1V DO204AR Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3258 pcs Datablad MA5KP54CA.pdf
Spænding - Reverse Standoff (Typ) 54V Spænding - Klemme (Max) @ Ipp 87.1V
Spænding - Opdeling (Min) 60V Type Zener
Leverandør Device Package DO-204AR Serie Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection No Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Emballage Bulk Pakke / tilfælde DO-204AR, Axial
Andre navne 1086-3973
1086-3973-MIL
Driftstemperatur -65°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs) 57A