MASMCG6.5A
Produkt oversigt
Varenummer: MASMCG6.5A
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse TVS DIODE 6.5V 11.2V DO215AB
Dataark: MASMCG6.5A.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
152 pcs
  • Besked
Specifikationer for MASMCG6.5A
Varenummer MASMCG6.5A Fabrikant Microsemi
Beskrivelse TVS DIODE 6.5V 11.2V DO215AB Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 12406 pcs Datablad MASMCG6.5A.pdf
Spænding - Reverse Standoff (Typ) 6.5V Spænding - Klemme (Max) @ Ipp 11.2V
Spænding - Opdeling (Min) 7.22V Envejs kanaler 1
Type Zener Leverandør Device Package SMCG (DO-215AB)
Serie Military, MIL-PRF-19500 Power Line Protection No
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) Emballage Bulk
Pakke / tilfælde DO-215AB, SMC Gull Wing Andre navne 1086-5792
1086-5792-MIL
Driftstemperatur -65°C ~ 150°C (TJ) Monteringstype Surface Mount
Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs) 133.9A Kapacitans @ Frekvens -