MASMCJ60CA
MicrosemiMicrosemi
MASMCJ60CA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MASMCJ60CA
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse TVS DIODE 60V 96.8V DO214AB
Dataark: MASMCJ60CA.pdf
  • Besked
Specifikationer for MASMCJ60CA
Varenummer MASMCJ60CA Fabrikant Microsemi
Beskrivelse TVS DIODE 60V 96.8V DO214AB Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 11721 pcs Datablad MASMCJ60CA.pdf
Spænding - Reverse Standoff (Typ) 60V Spænding - Klemme (Max) @ Ipp 96.8V
Spænding - Opdeling (Min) 66.7V Type Zener
Leverandør Device Package DO-214AB (SMCJ) Serie Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection No Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Emballage Bulk Pakke / tilfælde DO-214AB, SMC
Andre navne 1086-6068
1086-6068-MIL
Driftstemperatur -65°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs) 15.5A