MSAD120-08
Produkt oversigt
Varenummer: MSAD120-08
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE 800V 120A D1
Dataark: MSAD120-08.pdf
  • Besked
Specifikationer for MSAD120-08
Varenummer MSAD120-08 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE 800V 120A D1 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4604 pcs Datablad MSAD120-08.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.43V @ 300A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 800V
Leverandør Device Package D1 Fart Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Serie - Emballage Bulk
Pakke / tilfælde D1 Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Diodetype Standard Diode Konfiguration 1 Pair Common Anode
Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Common Anode Standard 800V 120A Chassis Mount D1 Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 6mA @ 800V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 120A