MSAD165-08
Produkt oversigt
Varenummer: MSAD165-08
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse DIODE MODULE 800V 165A D2
Dataark: MSAD165-08.pdf
  • Besked
Specifikationer for MSAD165-08
Varenummer MSAD165-08 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse DIODE MODULE 800V 165A D2 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4614 pcs Datablad MSAD165-08.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.4V @ 300A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 800V
Fart Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Serie -
Emballage Bulk Pakke / tilfælde D2
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Standard
Diode Konfiguration 1 Pair Common Anode Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Common Anode Standard 800V 165A Chassis Mount D2
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 9mA @ 800V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 165A