MSC030SDA120K
MicrosemiMicrosemi
MSC030SDA120K Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: MSC030SDA120K
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse UNRLS, FG, GEN2, SIC SBD, TO-220
Dataark:
Referencepris (i amerikanske dollars)
40 pcs
  • Besked
Specifikationer for MSC030SDA120K
Varenummer MSC030SDA120K Fabrikant Microsemi
Beskrivelse UNRLS, FG, GEN2, SIC SBD, TO-220 Blyfri Status / RoHS Status
Mængde Tilgængelig 7046 pcs Datablad
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 1.8V @ 1A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 1200V
Leverandør Device Package TO-220AC Fart No Recovery Time > 500mA (Io)
Serie - Reverse Recovery Time (trr) 0ns
Pakke / tilfælde TO-220-2 Driftstemperatur - Junction -55°C ~ 175°C
Monteringstype Through Hole Diodetype Silicon Carbide Schottky
Detaljeret beskrivelse Diode Silicon Carbide Schottky 1200V 30A (DC) Through Hole TO-220AC Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 30A (DC)