MSTC25-16
Produkt oversigt
Varenummer: MSTC25-16
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOD THYRISTOR DIODE 25A SF1
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for MSTC25-16
Varenummer MSTC25-16 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOD THYRISTOR DIODE 25A SF1 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3033 pcs Datablad
Spænding - Off State 1.6kV Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2.5V
Struktur Series Connection - All SCRs Serie -
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Module
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Antal SCR'er, Dioder 2 SCRs
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse SCR Module 1.6kV Series Connection - All SCRs Chassis Mount Module
Nuværende - On State (Det (AV)) (Max) 25A Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 550A @ 50Hz
Nuværende - Hold (Ih) (Max) 200mA Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max) 150mA