MSTC40-12
Produkt oversigt
Varenummer: MSTC40-12
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse MOD THYRISTOR DIODE 40A SF1
Dataark:
  • Besked
Specifikationer for MSTC40-12
Varenummer MSTC40-12 Fabrikant Microsemi
Beskrivelse MOD THYRISTOR DIODE 40A SF1 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6384 pcs Datablad
Spænding - Off State 1.2kV Spænding - Gate Trigger (Vgt) (Max) 2.5V
Struktur Series Connection - All SCRs Serie -
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Module
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C (TJ) Antal SCR'er, Dioder 2 SCRs
Monteringstype Chassis Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse SCR Module 1.2kV Series Connection - All SCRs Chassis Mount Module
Nuværende - On State (Det (AV)) (Max) 40A Nuværende - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 1000A @ 50Hz
Nuværende - Hold (Ih) (Max) 250mA Nuværende - Gate Trigger (Igt) (Max) 150mA