MXLSMCG40CA
Produkt oversigt
Varenummer: MXLSMCG40CA
Producent / Mærke: Microsemi
Produkt beskrivelse TVS DIODE 40V 64.5V DO215AB
Dataark: MXLSMCG40CA.pdf
  • Besked
Specifikationer for MXLSMCG40CA
Varenummer MXLSMCG40CA Fabrikant Microsemi
Beskrivelse TVS DIODE 40V 64.5V DO215AB Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 9246 pcs Datablad MXLSMCG40CA.pdf
Spænding - Reverse Standoff (Typ) 40V Spænding - Klemme (Max) @ Ipp 64.5V
Spænding - Opdeling (Min) 44.4V Type Zener
Leverandør Device Package SMCG (DO-215AB) Serie Military, MIL-PRF-19500
Power Line Protection No Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Emballage Bulk Pakke / tilfælde DO-215AB, SMC Gull Wing
Andre navne 1086-11869
1086-11869-MIL
Driftstemperatur -65°C ~ 150°C (TJ)
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Nuværende - Peak Pulse (10 / 1000μs) 23.2A