LGJ2E331MELB20
NichiconNichicon
LGJ2E331MELB20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LGJ2E331MELB20
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
Dataark: 1.LGJ2E331MELB20.pdf2.LGJ2E331MELB20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for LGJ2E331MELB20
Varenummer LGJ2E331MELB20 Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 34424 pcs Datablad 1.LGJ2E331MELB20.pdf2.LGJ2E331MELB20.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie LGJ Ripple Current @ Low Frequency 1.08A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.62A @ 50kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose