LGJ2E331MELC15
NichiconNichicon
Nichicon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LGJ2E331MELC15
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP
Dataark: 1.LGJ2E331MELC15.pdf2.LGJ2E331MELC15.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for LGJ2E331MELC15
Varenummer LGJ2E331MELC15 Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 27537 pcs Datablad 1.LGJ2E331MELC15.pdf2.LGJ2E331MELC15.pdf
Spændingsvurdering 250V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension -
Serie LGJ Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) -
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 250V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose