PCF0G151MCL1GS
NichiconNichicon
PCF0G151MCL1GS Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PCF0G151MCL1GS
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
Dataark: 1.PCF0G151MCL1GS.pdf2.PCF0G151MCL1GS.pdf3.PCF0G151MCL1GS.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for PCF0G151MCL1GS
Varenummer PCF0G151MCL1GS Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 266129 pcs Datablad 1.PCF0G151MCL1GS.pdf2.PCF0G151MCL1GS.pdf3.PCF0G151MCL1GS.pdf
Spændingsvurdering 4V Type Polymer
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm) Serie PCF
Ripple Current @ High Frequency 2.8A @ 100kHz Vurderinger -
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD
Andre navne 493-2980-2 Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.236" (6.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 22 mOhm Detaljeret beskrivelse 150µF 4V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 22 mOhm 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 150µF Applikationer General Purpose