PCF0G151MCL6GS
NichiconNichicon
PCF0G151MCL6GS Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PCF0G151MCL6GS
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
Dataark: 1.PCF0G151MCL6GS.pdf2.PCF0G151MCL6GS.pdf3.PCF0G151MCL6GS.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for PCF0G151MCL6GS
Varenummer PCF0G151MCL6GS Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 82654 pcs Datablad 1.PCF0G151MCL6GS.pdf2.PCF0G151MCL6GS.pdf3.PCF0G151MCL6GS.pdf
Spændingsvurdering 4V Type Polymer
Tolerance ±20% Overflade Mount Land Størrelse 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm) Serie PCF
Ripple Current @ High Frequency 2A @ 100kHz Vurderinger -
Emballage Cut Tape (CT) Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD
Andre navne 493-13981-1 Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Surface Mount Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.236" (6.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 mOhm Detaljeret beskrivelse 150µF 4V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 30 mOhm 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 150µF Applikationer General Purpose