UBX2D100MPL
NichiconNichicon
UBX2D100MPL Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UBX2D100MPL
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL
Dataark: 1.UBX2D100MPL.pdf2.UBX2D100MPL.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UBX2D100MPL
Varenummer UBX2D100MPL Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 76160 pcs Datablad 1.UBX2D100MPL.pdf2.UBX2D100MPL.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UBX Ripple Current @ Low Frequency 83mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 149.4mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-14910
UBX2D100MPL-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 150°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.551" (14.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 10µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C kapacitans 10µF