UBX2D220MPL
NichiconNichicon
UBX2D220MPL Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UBX2D220MPL
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL
Dataark: 1.UBX2D220MPL.pdf2.UBX2D220MPL.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
400 pcs
  • Besked
Specifikationer for UBX2D220MPL
Varenummer UBX2D220MPL Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 67181 pcs Datablad 1.UBX2D220MPL.pdf2.UBX2D220MPL.pdf
Spændingsvurdering 200V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UBX Ripple Current @ Low Frequency 170mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 306mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 150°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 150°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.846" (21.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 22µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C
kapacitans 22µF Applikationer Automotive