UCL0J331MCL1GS
NichiconNichicon
UCL0J331MCL1GS Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UCL0J331MCL1GS
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD
Dataark: 1.UCL0J331MCL1GS.pdf2.UCL0J331MCL1GS.pdf3.UCL0J331MCL1GS.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for UCL0J331MCL1GS
Varenummer UCL0J331MCL1GS Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 137708 pcs Datablad 1.UCL0J331MCL1GS.pdf2.UCL0J331MCL1GS.pdf3.UCL0J331MCL1GS.pdf
Spændingsvurdering 6.3V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie UCL Ripple Current @ Low Frequency 300mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 600mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 493-3890-1
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 160 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.303" (7.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 6.3V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose