UCL0J331MCL6GS
NichiconNichicon
UCL0J331MCL6GS Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UCL0J331MCL6GS
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD
Dataark: 1.UCL0J331MCL6GS.pdf2.UCL0J331MCL6GS.pdf3.UCL0J331MCL6GS.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UCL0J331MCL6GS
Varenummer UCL0J331MCL6GS Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 144666 pcs Datablad 1.UCL0J331MCL6GS.pdf2.UCL0J331MCL6GS.pdf3.UCL0J331MCL6GS.pdf
Spændingsvurdering 6.3V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie UCL Ripple Current @ Low Frequency 250mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 500mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 493-3891-1
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 180 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.244" (6.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 6.3V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose