UHE1E331MPD
NichiconNichicon
UHE1E331MPD Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UHE1E331MPD
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.UHE1E331MPD.pdf2.UHE1E331MPD.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UHE1E331MPD
Varenummer UHE1E331MPD Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 200567 pcs Datablad 1.UHE1E331MPD.pdf2.UHE1E331MPD.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie UHE Ripple Current @ Low Frequency 588mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 840mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-1550
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 87 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.591" (15.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
UHE1E272MHD6TN
UHE1E272MHD6TN
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 2700UF 20% 25V RADIAL
På lager: 114609 pcs
Hent: UHE1E272MHD6TN.pdf
RFQ
UHE1E272MHT
UHE1E272MHT
producenter: Nichicon
På lager: 5626 pcs
Hent: UHE1E272MHT.pdf
RFQ
UHE1E331MPD6TD
UHE1E331MPD6TD
Beskrivelse: CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
Hent: UHE1E331MPD6TD.pdf
UHE1E331MPD6
UHE1E331MPD6