UHE1E331MPD6
NichiconNichicon
UHE1E331MPD6 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: UHE1E331MPD6
Producent / Mærke: Nichicon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
Dataark: 1.UHE1E331MPD6.pdf2.UHE1E331MPD6.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for UHE1E331MPD6
Varenummer UHE1E331MPD6 Fabrikant Nichicon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 204775 pcs Datablad 1.UHE1E331MPD6.pdf2.UHE1E331MPD6.pdf
Spændingsvurdering 25V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie UHE Ripple Current @ Low Frequency 605.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 865mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 493-1551
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 80 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 25V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
UHE1E331MPD6TD
UHE1E331MPD6TD
producenter: Nichicon
Beskrivelse: CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL